Kawalerki od dewelopera – czy to dobry zakup?

Zdecydowanie najczęściej szukanym i kupowanym rodzajem mieszkania jest kawalerka, rzadziej garsoniera, która ze względów na metraż oraz atrakcyjną cenę najczęściej jest traktowana jako doskonała inwestycja pod wynajem lub dla młodych małżeństw czy studentów, przyjeżdżających do danego miasta na studia. W większości kawalerki sprzedawane są z rynku pierwotnego. Można je znaleźć we wszystkich rodzajach inwestycji deweloperskich w Krakowie, na przykład przy Czyżewskiego 1.

Na czym polega urok kawalerek

Kawalerki przede wszystkim są bardzo wygodne i stosunkowo niedrogie dla par czy młodych małżeństw, a także singli, którzy mają w planach stanięcie o własnych siłach w dorosłym, czasem również wspólnym, życiu. Taka inwestycja świetnie sprawdza się także jako lokal używany jedynie pod wynajem – tutaj zakup zwraca się już po kilku latach, jest to więc samonapędzająca się maszynka do robienia pieniędzy, jakby je niektórzy określili.

Dlaczego nie rynek wtórny?

Coraz mniejszym zainteresowaniem cieszą się mieszkania z rynku wtórnego przede wszystkim ze względu na stosunkowo wysokie ceny w porównaniu do tych, w jakich oferowane są zupełnie nowe i pachnące świeżością mieszkania oraz ich standard, a także spora ilość gotówki, jaką trzeba w nich ulokować, aby znowu mogły chociaż trochę przypominać lokal mieszkalny. Najczęściej sprzedawane są mieszkania w starych, nieremontowanych od lat kamienicach po dziadkach, które są niepraktyczne, zimne i mało ekonomiczne, a utrzymanie ich kosztuje nieraz naprawdę wiele.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *